Fotorelacje

„Fyrtek” 2014

W roku 2014 Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek” rozpoczął się 29 sierpnia i trwał aż do 3 września, kiedy to odbyła się ceremonia zamknięcia festiwalu.  roku 2014 organizatorzy „Fyrtka” podjęli współpracę z ZPiT „Śląsk” z Koszęcina oraz z organizatorem Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w Katowicach. Dzięki temu goście „Fyrtka”, a także gospodarz, czyli ZPiT „Mały Śląsk” występowali w Radzionkowie, ale również w Koszęcinie, Świerklańcu i Tarnowskich Górach. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z 7 edycji festiwalu.

 

 

„Fyrtek” 2011

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2011r. odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Fyrtek”. Po trzech latach od V edycji festiwalu, a aż sześciu w którym festiwal odbył się w Radzionkowie, mieszkańcy naszego miasta znów będą mogli podziwiać zespoły folklorystyczne z innych krajów. W 2011 roku w festiwalu oprócz grup „Małego Śląska”, można będzie zobaczyć trzy zagraniczne zespoły. Zapraszamy do fotorelacji z VI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Fyrtek”.

 

 

„Fyrtek” 2008

byli organizatorami tegorocznego V Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych – „Fyrtek”, który odbył się w dniach 20 – 22 czerwca2008 roku. W trakcie koncertów wystąpił radzionkowski „Mały Śląsk”, „Tarnogórzanie”, oraz 100 – osobowa grupa gości z zagranicy: Children Folk Ensemble Kotlenche” z Bułgarii, „The Stejarul Folklore Ensemble” z Rumunii oraz „Folkdance Group Armelit” z Turcji.

 

 

„Fyrtek” 2005

IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Fyrtek” to jeden z największych festiwali folklorystycznych odbywających się na terenie Śląska trwał od 8 do 12 czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z całym artykułem na temat wspomnień z IV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Fyrtek” z roku 2005. W artykule znajdą Państwo prezentacje i uczestników, plakat imprezy jak i szczegółową fotorelacje z każdego dnia trwania festiwalu.

 

 

„Fyrtek” 2003

Wspomnień czar. Tutaj znajdziesz relacje zdjęciowe z III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Fyrtek”, który odbył się w 2003 roku. Wówczas na estradzie przed Centrum Kultury „Karolinka” występowało wiele zagranicznych zespołów oraz jak zawsze Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” gospodarz i współorganizator festiwalu. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z całego III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Fyrtek”